Український шаховий форум
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.


Український шаховий форум
 
Форумгра онлайнОстанні зображенняЯк краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Iccliv10ПорталПошукЗареєструватисьВхід
Щоб згорнути панель, клікніть на стрілку
Поділитися:
Задача дня від Shredder


Схожі теми

Шаховий блог
Автомобільний блог
Медичний блог
Будь-ласка, розмістіть наш баннер у себе на сайті. Дякую )




 | 
 

 Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )

Попередня тема Наступна тема Перейти донизу 
АвторПовідомлення
kpripper

kpripper

К-ть повідомлень : 2852
Репутація : 36
Дата реєстрації : 01.08.2009
Звідки : Ukraine

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime06.02.10 0:32

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Ed50448791d6

Хід білих.
Який план правильний за білих ?
Повернутися до початку Перейти донизу
tolkien
Заслужений учасник
tolkien

К-ть повідомлень : 883
Репутація : 22
Дата реєстрації : 11.08.2009
Звідки : Lviv

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime06.02.10 5:52

Ключова позиція староіндійського захисту. План вроді би ясний - гра на ферзевому фланзі. Проблема в тому, що і чорні не будуть дрімати. Тут вже не план треба шукати, а конкретні варіанти рахувати. Я б над Кf2 подумав, бо свою справу(поміг провести с5)він вже зробив, і можна його підключити до захисту королівського флангу. Хоча, знову ж таки треба тут рахувати g4.
Повернутися до початку Перейти донизу
kpripper

kpripper

К-ть повідомлень : 2852
Репутація : 36
Дата реєстрації : 01.08.2009
Звідки : Ukraine

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime06.02.10 9:26

Скільки людей стільки і планів )))
Повернутися до початку Перейти донизу
tolkien
Заслужений учасник
tolkien

К-ть повідомлень : 883
Репутація : 22
Дата реєстрації : 11.08.2009
Звідки : Lviv

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime06.02.10 10:29

Та планів за білих фактично тільки два: захистити короля і атака на ферзевому, а от вже від правильної реалізації даних планів залежить результат партії.
Навіть не знаю кому б я віддав перевагу в даній позиції, бо за обидві сторони подобається гра. Якщо в бліці то однозначно хотів би грати чорними - за них дуже проста гра, а от білим треба точно захищатися. А от при більшому контролі віддав би перевагу білим.
Повернутися до початку Перейти донизу
kpripper

kpripper

К-ть повідомлень : 2852
Репутація : 36
Дата реєстрації : 01.08.2009
Звідки : Ukraine

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime06.02.10 21:48

А от для кого більше підходить поле с7 - для коня чи тури ?
Повернутися до початку Перейти донизу
tolkien
Заслужений учасник
tolkien

К-ть повідомлень : 883
Репутація : 22
Дата реєстрації : 11.08.2009
Звідки : Lviv

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime06.02.10 22:24

Мені здається, що обидвоє непогано би там стояли. Треба конкретно по позиції дивитися. От якби зараз - то там би краще стояв кінь, бо створював би вже конкретні загрози.
Повернутися до початку Перейти донизу
Илья Пугачев

Илья Пугачев

К-ть повідомлень : 25
Репутація : 0
Дата реєстрації : 08.02.2010

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime13.02.10 22:37

Шо за дивні питання - на Рибку постав позицію і побачиш, як ПРАВИЛЬНО зіграти. Ну а якщо просто зіграти, то можна як завгодно.
Повернутися до початку Перейти донизу
tolkien
Заслужений учасник
tolkien

К-ть повідомлень : 883
Репутація : 22
Дата реєстрації : 11.08.2009
Звідки : Lviv

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime14.02.10 3:12

Илья Пугачев пише:
Шо за дивні питання - на Рибку постав позицію і побачиш, як ПРАВИЛЬНО зіграти. Ну а якщо просто зіграти, то можна як завгодно.

Де ви помітили питання як краще зіграти. Якщо уважніше почитаєте, то побачете що знаку питання немає. А якщо глянете ще уважніше, то під діаграмою побачете запитання на яке пропонується дати відповідь. І ні одна рибка не скаже який план обрати в даній позиції, тому питання дуже слушне і ніяке не дивне.
Повернутися до початку Перейти донизу
Илья Пугачев

Илья Пугачев

К-ть повідомлень : 25
Репутація : 0
Дата реєстрації : 08.02.2010

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime14.02.10 3:40

А чи не обтяжить вас, такого "знавця" староіндійського захисту, привести хочаб одну партію з практики гросмейстерів, де б зустрілася ця, як ви її назвали, ключова позиція?
Laughing
Повернутися до початку Перейти донизу
tolkien
Заслужений учасник
tolkien

К-ть повідомлень : 883
Репутація : 22
Дата реєстрації : 11.08.2009
Звідки : Lviv

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime14.02.10 8:36

А для чого вам щоб ця позиція десь обовязково зустрілася. Навіть не збираюся шукати її в базі, хоча ви як любитель застосування компютерної техніки в шахах можете спокійно це зробити.
Позиція досить цікава і типова для староіндійського захисту, тому представляє цікавість як для тих хто грає староіндійський захист так і для тих хто збирається його грати за обидві сторони.
Чи ви все таки вважаєте що плани треба знати в тих позиціях які зустрічаютсья в іграх гроссмейстерів?
Повернутися до початку Перейти донизу
Илья Пугачев

Илья Пугачев

К-ть повідомлень : 25
Репутація : 0
Дата реєстрації : 08.02.2010

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime14.02.10 9:58

Для того, що ти сказав, що це ключова позиція староіндійського захисту. А вона ніяка не ключова, тому що при нормальній грі вона взагалі виникнути не може, і ніколи не виникала.
Повернутися до початку Перейти донизу
Илья Пугачев

Илья Пугачев

К-ть повідомлень : 25
Репутація : 0
Дата реєстрації : 08.02.2010

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime14.02.10 10:15

За білих напрашується план h3 Nf2 по аналогії з недавньою партією Аронян - Накамура. Там була дещо схожа позиція. Партія звичайно дуже популярна і всім подобається. А мені, наприклад, вона не подобається, тому що Накамура в дебюті там наробив грубих помилок, які і призвели до того, що в білих знайшовся сильний і гарний план - построїти барикаду на королівському фланзі і провести атаку на ферзевому.
Повернутися до початку Перейти донизу
tolkien
Заслужений учасник
tolkien

К-ть повідомлень : 883
Репутація : 22
Дата реєстрації : 11.08.2009
Звідки : Lviv

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime14.02.10 11:11

Илья Пугачев пише:
Для того, що ти сказав, що це ключова позиція староіндійського захисту. А вона ніяка не ключова, тому що при нормальній грі вона взагалі виникнути не може, і ніколи не виникала.

Я сказав ключова? Таке враження що ви бачете те що вам хочеться бачити, а не те що написано. "Цікава і типова" - якщо уважно глянете на мій пост, то саме ці слова і побачете. Можливо для вас типова і ключова це одне і те саме, але насправді це не так. І тому можу ще раз повторити, що дана позиція є типовою для староіндійського захисту. А вам рекомендую уважніше читати, якщо не хочете бути тим "чукчею що є не читателем, а писателем".
Повернутися до початку Перейти донизу
kpripper

kpripper

К-ть повідомлень : 2852
Репутація : 36
Дата реєстрації : 01.08.2009
Звідки : Ukraine

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime15.02.10 0:03

По-перше - рибка не істина в останній інстанції, тим більше в закритій позиції.
По-друге - позиція дійсно ключова, типова, критична як хочете так і називайте, і перш ніж просити показати партії, можна самому пошукати, я наприклад знайшов більше 1000 партій з подібними мотивами.
Повернутися до початку Перейти донизу
Илья Пугачев

Илья Пугачев

К-ть повідомлень : 25
Репутація : 0
Дата реєстрації : 08.02.2010

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime15.02.10 1:40

По-перше це ніяка не закрита позиція. Це гра на різних флангах наперенгонкі. В таких позиціях Рибка це остання інстанція.
По-другє це ніяка не ключова позиція, тому що вона жодного разу не зустрічалась в шаховій практиці.
А тепер удаляйте мене з цього форума, тому що мені з вами не цікаво спілкуватись ні як з особистостями, ні, тим більше, як з шахістами.
Повернутися до початку Перейти донизу
kpripper

kpripper

К-ть повідомлень : 2852
Репутація : 36
Дата реєстрації : 01.08.2009
Звідки : Ukraine

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime15.02.10 2:07

Якщо конкретно така позиція ні разу не зустрічалась в практиці, то це ще не значить що подібних мотивів ніде нема.
І рибка це далеко не остання інстанція, повірте мені - я зіграв не одну сотню партій в адванс.
Повернутися до початку Перейти донизу
tolkien
Заслужений учасник
tolkien

К-ть повідомлень : 883
Репутація : 22
Дата реєстрації : 11.08.2009
Звідки : Lviv

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime15.02.10 11:07

tolkien пише:
Илья Пугачев пише:
Для того, що ти сказав, що це ключова позиція староіндійського захисту. А вона ніяка не ключова, тому що при нормальній грі вона взагалі виникнути не може, і ніколи не виникала.

Я сказав ключова? Таке враження що ви бачете те що вам хочеться бачити, а не те що написано. "Цікава і типова" - якщо уважно глянете на мій пост, то саме ці слова і побачете. Можливо для вас типова і ключова це одне і те саме, але насправді це не так. І тому можу ще раз повторити, що дана позиція є типовою для староіндійського захисту. А вам рекомендую уважніше читати, якщо не хочете бути тим "чукчею що є не читателем, а писателем".

Перепрошую, слово "ключова" в мене все таки зустрічалося в першому пості. Визнаю вжив його неправильно - правильніше "типова".
Повернутися до початку Перейти донизу
Спонсорований контент




Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Empty
ПовідомленняТема: Re: Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )   Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист ) Icon_minitime

Повернутися до початку Перейти донизу
 

Як краще зіграти в цій позиції - 3 ( Староіндійський захист )

Попередня тема Наступна тема Повернутися до початку 

 Схожі теми

-
» Як краще зіграти в цій позиції ?
» Як краще зіграти в цій позиції - 3
» В кого краще ?
Сторінка 1 з 1

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Український шаховий форум :: Аналіз :: Обговорення партій :: Школа-
Создать форум | ©phpBB | Безкоштовний форум підтримки | Поскаржитися | Останні теми