Підтримання комфортних умов життя сприяє збереженню здоров'я, покращенню самопочуття та підвищенню продуктивності мешканців будинку чи квартири. Забезпечити оптимальний мікроклімат допомагають рідні види кліматичної техніки.
Основні складові комфортного мікроклімату
Внутрішня атмосфера у приміщенні головним чином залежить від основних характеристик повітря. Зокрема його температури, вологості та складу. Комфортні параметри температури для холодної пори року знаходяться у межах 18-22°C. Влітку оптимальними вважаються показники в межах 20-25 градусів.
Відносна вологість повітря у приміщенні має становити 40-60%. Надто сухе повітря призводить до пересихання шкіри та слизових оболонок. Воно може ускладнювати дихання, особливо під час сну. За підвищеної вологості з'являються сприятливі умови для появи цвілі. Також одяг та інші речі можуть набувати неприємного запаху.
Склад повітря, а саме рівень у ньому вуглекислого газу та сторонніх домішок, теж має велике значення. Надмірна кількість цих речовин може негативно впливати на самопочуття. Крім чистоти необхідно також забезпечувати циркуляцію повітря.
Лише дотримання всіх цих умов здатне забезпечити здоровий мікроклімат вашого житла. Досягти оптимальних показників можна з допомогою використання спеціальної кліматичної техніки.
Кліматична техніка: основні категорії
Кліматичне обладнання для домашнього використання охоплює кілька видів приладів, що відрізняються за функціональним призначенням. До цього різновиду побутової техніки відносяться:
Кондиціонери — це одна з найпопулярніших категорій кліматичної техніки. Головною особливістю цих приладів є ефективність та багатофункціональність. Вони призначені для охолодження повітря під час літньої спеки. Крім цього це обладнання нерідко має додаткові опції. Зокрема воно може залежно від потреби осушувати або зволожувати повітря, очищати його від небезпечних мікроорганізмів, пилу, пилку та інших речовин, які здатні викликати алергічні реакції.
Окремі кондиціонери мають також функцію обігріву. Асортимент цього обладнання включає в себе не лише традиційні спліт-системи, а й зручні у користуванні мобільні кондиціонери та сучасні кліматичні комплекси.
Циркуляцію повітря у приміщенні можна організувати з допомогою вентилятора. Ці пристрої відрізняються розмірами та способом встановлення. Вони бувають настільними, підлоговими та стельовими. Також ефективними є вентилятори у вигляді колони.
Крім цього до асортименту кліматичної техніки відносяться електрообігрівачі. За принципом дії вони поділяються на конвектори, масляні радіатори та інфрачервоні прилади. Ці пристрої дають можливість швидко прогріти повітря у кімнаті до потрібної температури.
Для видалення з повітря пилу, пилку рослин, спор грибків, алергенів, вірусів та бактерій застосовуються очищувачі. Найчастіше їх робота базується на технології іонізації повітря.
Зволожити чи висушити повітря до потрібних показників можна з допомогою зволожувачів або осушувачів. Ці прилади дозволяють регулювати вологість у приміщенні для забезпечення комфортного мікроклімату.
Для моніторингу якості та основних характеристик повітря у кімнаті доцільно застосовувати спеціальні вимірювальні прилади. Комплексний контроль можна здійснювати за допомогою побутових метеостанцій.
Придбати всі необхідні види кліматичної техніки пропонує компанія Saren. Нашим пріоритетом є широкий асортимент продукції за доступними цінами.