Український шаховий форум
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Форумгра онлайнОстанні зображенняІнтернет-матч Україна – Росія  Iccliv10ПорталПошукЗареєструватисьВхід

Медичний блог
Будь-ласка, розмістіть наш баннер у себе на сайті. Дякую )

ПовідомленняІнтернет-матч Україна – Росія

У Києві вперше відбувся міжнародний інтернет-матч з шахів між командами юних шахістів столиці України та російського міста Ульянівськ. Українська команда здобула переконливу перемогу.
У грі брали участь талановиті шахісти віком до 14 років. Матч проходив на 6 дошках (5 хлопчиків і 1 дівчинка, 1 запасний) у два кола. У складі української команди виступили переможці та призери чемпіонатів світу та України серед дітей: Борис Манікін, Кирило Шевченко, Павло Воронцов, Сергій Лук’янов, Юлія Осьмак, Микита Рябко, Євген Грабовський.
За сукупними результатами як перше, так і друге коло завершилися перемогою київських шахістів з рахунком 4 з половиною на півтора очка, загальний рахунок матчу – 9:3. Наймолодший учасник, 8-річний Кирило Шевченко, виграв у свого старшого суперника обидві партії, так само як і 12-річна Юлія Осьмак та 11-річний Микита Рябко.
Контроль часу встановлювався на рівні однієї години на партію без додавання (по 30 хвилин кожному гравцеві). В Україні вперше при проведенні матчу були використані сучасні інформаційні технології. Використовувалася спеціальна ігрова зона «Шахова планета», а спілкування команд відбувалося за допомогою веб-камери через Skype.
Олена Бойцун, директор з маркетингу та зовнішніх зв’язків Федерації шахів України, на відкритті турніру зазначила, що шахи – чи не єдиний вид спорту, де можна використовувати новітні технології, наприклад, грати міжнародні турніри без виїздів на територію суперника. Планується впровадження такої практики у майбутньому, адже переваги досить відчутні.
Даний унікальний досвід проведення командних змагань в Інтернеті стане корисним для подальшої організації змагань і допоможе при плануванні проведення міжнародних турнірів за участю шахістів з інших країн. Усі учасники першого в історії України подібного матчу отримали пам’ятні дипломи Федерації шахів України.
8-річний Кирило Шевченко з дитячою безпосередністю зазначив, що краще грати, коли бачиш суперника, особливо розпач після поразки. Хлопець розповів, що дуель була складна, довелося справитися з французькою партією та ізолятором – для нього ці терміни, наче буквар, він зізнався, що пише книгу – уже закінчив перший розділ. Книга буде присвячена шаховим стратегіям. Кирило готовий ділитися власним досвідом із шаховими суперниками. Наразі, талановита дитина складає етюди. Першим був «Мат у п’ять кроків», потім – «Мат у два кроки». Найближчі плани шахіста – стати чемпіоном України серед спортсменів віком до 10 років.
Бабуся Кирила розповіла, що онук з чотирьох років займається шахами. Мав уже трьох тренерів, кожен з яких залишив певний слід. Усі докладають максимальних зусиль для розвитку талановитого шахіста, від батьків до Федерації шахів.
Батько маленького шахіста підкреслив, що син – уже професіонал. Принаймні, своїх домашніх перемагає: у новорічний вечір грали у шахи син проти батька та дідуся, і через 80 хвилин Кирило здобув перемогу.