Український шаховий форум
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.


Український шаховий форум
 
Форумгра онлайнОстанні зображенняВізит Кірсана Ілюмжинова до Києва Iccliv10ПорталПошукЗареєструватисьВхід
Щоб згорнути панель, клікніть на стрілку
Поділитися:
Задача дня від Shredder


Схожі теми

Шаховий блог
Автомобільний блог
Медичний блог
Будь-ласка, розмістіть наш баннер у себе на сайті. Дякую )




 

 Візит Кірсана Ілюмжинова до Києва

Перейти донизу 
АвторПовідомлення
ukrainechess
Admin
ukrainechess


К-ть повідомлень : 191
Репутація : 4
Дата реєстрації : 24.09.2010

Візит Кірсана Ілюмжинова до Києва Empty
29052011
ПовідомленняВізит Кірсана Ілюмжинова до Києва

Кірсан Ілюмжинов: "ФІДЕ буде брати участь у будівництві Української шахової академії"


З одноденним візитом до Києва діючий голова Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ) Кірсан Ілюмжинов. Головна персона шахового світу відвідала столицю спеціально, щоб зустрітися з президентом Національного олімпійського комітету (НОК) України, а крім того і членом Міжнародного олімпійського комітету, Сергієм Бубкою, а також президентом Української шахової федерації Віктором Капустіним. Відразу після зустрічі Ілюмжинов дав ексклюзивне інтерв'ю РБК-Спорт.

- Кірсан Миколайович, ви в Києві лише на кілька годин. Що можна вирішити за такий короткий час? Яка мета вашого візиту до України?

- Як у президента ФІДЕ, у мене в програмі є опція про відвідування національних шахових федерацій. З 2 січня цього року я вже побував у 29 країнах, Україні-30-а. Тим більше, Шахова федерація Україні, напевно, - найактивніша з тих, які входять до ФІДЕ, а це 172 відомства. Ще одна причина - це проблема підготовка шахістів у вашій країні. У керівництва ФІДЕ є завдання на даний момент, яку я озвучив на минулому генеральної асамблеї Міжнародної федерації шахів, - це вивчення шахів у школах. Ми прийняли програму Chess in school. Завдяки їй, в деяких країнах шахи вже введені як обов'язковий предмет вивчення в школі. Буквально два місяці тому президент Вірменії підписав відповідний указ. Перед цим це зробив президент Азербайджану. Зараз буде приєднуватися і Таїланд. А так як Україні - шахова країна, то ми таку ж пропозицію робимо і вам.

У мене буде ще один візит до Києва незабаром. Напевно, тоді відбудеться зустріч з керівництвом Міністерства освіти України щодо вивчення шахів у школах. Спочатку як факультатив, а потім - обов'язковий предмет. У Калмикії ми вже перейшли на три рівні освіти - в дитячих садах (з трьох років ми вже навчаємо дітей), школах і вузах. Такий досвід є і в Китаї, в провінції Шеньяні - там теж три рівні.

- Останнім часом читаємо і про відкриття шахових академій у різних містах Росії, зокрема Казані і Ханти-Мансійську. У Києві не подібного установа не передбачається?
- Не просто передбачається! Ми хочемо навіть взяти участь або в будівництві, або в придбанні будівлі. ФІДЕ всіляко підтримує будівництво та відкриття шахових центрів, академій. У Казані, наприклад, ми будуємо 25-поверхова будівля Міжнародної шахової академії. Якщо говорити про інші країни ... Буквально вчора я повернувся зі Шрі-Ланки, де ми з президентом домовилися, що ФІДЕ відкриє там філіал міжнародної шахової академії. Ще вони будуть у Таїланді та Сінгапурі. Тому є така пропозиція від Міжнародної федерації до національної та керівництву вашої країни відкрити тут міжнародну шахову академію і школу.

- Які функції цих інституцій?
- Для багатьох шахістів шахи стали основним видом діяльності, але немає інституту чи установи, де б вони мали можливість отримати кваліфікацію тренера, арбітра, менеджера. Шахова академія, якщо вона буде відкрита в Києві, якраз і буде готувати цих фахівців. Адже нестача у кваліфікованих тренерів відчувається. Вже 172 країни входять у ФІДЕ, скоро ще 20 країн стануть членами організації. Щорічно під егідою ФІДЕ проходить більше 100 000 заходів, тому дуже не вистачає арбітрів, організаторів у цій галузі.

- Ви згадали заходи. Коли, на вашу думку, Україна отримає якийсь великий турнір як організатор?
- Україна вважається шахової державою з глибокими традиціями, але в останні роки, ви маєте рацію, таких великих і масштабних турнірів, наприклад, як шахова олімпіада, або матчі за звання чемпіона / чемпіонки світу тут не було. Тому з боку ФІДЕ є пропозиція разом з Українською федерацією шахової найближчим часом провести найбільший турнір з шахів у вашій країні.

- Ось така глобалізація вивчення шахів у школах, створення власних інституцій - це все робиться більше для популяризації спорту чи, можливо, з такими "козирями" якомога швидше стати членом олімпійського руху?


- Дуже докладно ми з членом МОК Сергієм Бубкою обговорювали питання про прийняття шахів в олімпійську сім'ю. Ми цілеспрямовано рухаємось в цьому напрямку. Коли мене обрали президентом ФІДЕ, шахи навіть не були визнані видом спорту. Це трапилося лише в 1999 році, коли Виконком МОК позитивно проголосував за шахи як за вид спорту, а за ФІДЕ - як єдину організацію, що представляє шахи у всесвітньому спортивному русі. Наступний крок - олимпизм. Ми проводимо цілеспрямовану роботу, щоб шахи були прийняті або в програму зимових, або літніх видів спорту. Знаєте, ще древні греки казали, що спорт - це поєднання сили і розуму. Сила в МОК вже є, а розум принести повинні шахісти ФІДЕ (сміється).

- У шахістів є свої окремі Всесвітні ігри. Чи не думаєте ви, що включення в загальну Олімпійську програму може піти не тільки на користь?
- Та на відсутність змагань ми не скаржимося. Але тут мова йде про престижність. Якщо шахісти будуть брати участь в Олімпійських іграх, відповідно, будуть ставати олімпійськими чемпіонами. Олімпійська медаль - це ні з чим незрівнянна нагорода. Знаєте, коли керлінг включали в олімпійську програму, багато хто запитував, що це таке - коли люди зі швабрами бігають? Але відповідь була, що це шахи на льоду. Тому кілька незрозумілих мені здається, що керлінг включили, а шахи немає.

Друге - фінансування. У більш ніж 100 країнах шахи визнані місцевими НОК, відповідно йде фінансування. Але в багатьох навіть європейських країнах шахів майже не приділяється уваги. Але якщо шахи включать в олімпійську програму - це рядок у бюджеті країни, у підготовці шахістів по лінії міністерства спорту, олімпійського комітету. Шахісти і національні федерації отримають гарну фінансову підживлення у підготовці спеціалістів і розвитку шахового руху.

- Ви сказали, що шахи розглядаються як кандидат і зимового, і літнього сезону ОІ ... Краще яка програма?
- Свого часу, коли я вперше в 1995 році зустрівся з Хуаном-Антоніо Самаранчем, тодішнім президентом МОК, і він мене запитав: у яку програму ви хочете? Насправді шахісти - народ не вибагливий: ми влітку можемо і на вулиці посидіти, на свіжому повітрі, а взимку - біля каміна. Ми можемо бути там і там. Для нас не принципово, в якому списку бути, тільки б бути.

- Але шанси вищі, напевно, серед зимових видів спорту?
- Так, більше шансів увійти в зимові види спорту! Чому? У зимових олімпійських іграх бере участь порівняно небагато країн - кілька десятків. Більшості країн світу тут немає, зокрема африканських і азіатських. Для нас же, повторюся, не принципово де грати. До того ж, на зимових Олімпійських іграх з 15:00 і до 19:00 є невелика пауза у змаганнях.

- Українські шахісти на перших ролях у ряді міжнародних турнірів. Кого-то можете відзначити і дати характеристику нашому шаховому руху на даний момент?
- Шахи завжди стояли особняком у України. Мені дуже подобається ваш Василь Іванчук. Він - один з моїх улюблених шахістів. Ще один видатний шахіст Україна - Руслан Пономарьов. Карякін у вас був ще, але він вже не ваш зараз. Багато у вас шахістів, але зірка, моя думка, - це Василь Іванчук.

- Не можу не запитати про зміну громадянства шахістів і позиції ФІДЕ на цей рахунок. Ви говорите про традиції, про вивчення шахів з самого юного віку в різних країнах, отже, ви маєте на увазі, що треба вирощувати свої таланти, а не переманювати в інших країн ...
- Не можна так категорично. Так, ФІДЕ виступає за глобальне вивчення шахів на трьох рівнях, але ми не може заборонити спортсмену виступати за ту країну, за яку він хоче. Якщо сторони прийшли до загального консенсусу, всі правила дотримані, ми не бачимо перешкод для переходу спортсмена. До того ж можуть бути не тільки матеріальні чинники, а, скажімо, весілля - шахіст одружився або вийшла заміж в іншій країні. І нагадаю, щоб перехід спортсмена у федерацію іншої країни відбувся, потрібно виконати низку умов.

http://sport.rbc.ua/other/kirsan-ilyumzhinov-fide-budet-uchastvovat-v-stroitelstve-23052011085500

Фото: http://www.ukrchess.org.ua/turnir/Iljumzhinov_in_Kiev.htm








Повернутися до початку Перейти донизу
Опублікувати цей запис на: reddit

Візит Кірсана Ілюмжинова до Києва :: Коментарі

Без коментарів
 

Візит Кірсана Ілюмжинова до Києва

Повернутися до початку 

Сторінка 1 з 1

 Схожі теми

-
» Федерація шахів Києва

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Український шаховий форум :: Майдан :: Все про шахи :: Останні шахові новини-
Перейти до:  
Бесплатные форумы | ©phpBB | Безкоштовний форум підтримки | Поскаржитися | Останні теми