Український шаховий форум
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.


Український шаховий форум
 
Форумгра онлайнОстанні зображенняІнтерв'ю Руслана Пономарьова для chess-news.ru Iccliv10ПорталПошукЗареєструватисьВхід
Щоб згорнути панель, клікніть на стрілку
Поділитися:
Задача дня від Shredder


Схожі теми

Шаховий блог
Автомобільний блог
Медичний блог
Будь-ласка, розмістіть наш баннер у себе на сайті. Дякую )




 | 
 

 Інтерв'ю Руслана Пономарьова для chess-news.ru

Попередня тема Наступна тема Перейти донизу 
АвторПовідомлення
kpripper

kpripper

К-ть повідомлень : 2853
Репутація : 36
Дата реєстрації : 01.08.2009
Звідки : Ukraine

Інтерв'ю Руслана Пономарьова для chess-news.ru Empty
ПовідомленняТема: Інтерв'ю Руслана Пономарьова для chess-news.ru   Інтерв'ю Руслана Пономарьова для chess-news.ru Icon_minitime23.03.12 21:35

Успіх клубу GROS XAKE TALDEA в лізі іспанської Країни Басків став приводом розпитати екс-чемпіона світу ФІДЕ про цей порівняно маловідомий командний турнір, в якому він взяв участь, і також дізнатися про подальші плани. Розмовляв Михайло Голубєв.

- З перемогою в лізі Країни Басків! Наскільки це серйозне змагання, і як туди занесло Руслана Пономарьова?
- Я граю за клуб із Сан-Себастьяна в іспанському чемпіонаті. Вони запропонували зіграти в цьому сезоні і в лізі Країни Басків одну партію.

- А вийшло - дві?
- Так, в останньому турі попросили зіграти знову. Боялися, що не займемо перше місце. У підсумку виграли 4-0, а вистачило б і трьох з половиною очок.

- І як йшла боротьба?
- У першому матчі, проти конкурентів з CESTAO, зіграв чорними з Вашьє-Лагравом. В принципі, я очікував, що він може бути суперником. Але грав у захисті Німцовича погано, отримав погану позицію ходу до двадцятого. Комп'ютер оцінює, що безнадійно було. Ну, природно, радий, що в підсумку вийшла нічия. У лізі контроль - півтори години на партію та 30 секунд на хід, так що згадав молодість, матч з Іванчуком. Зараз такий контроль вже рідко застосовується ...

Інтерв'ю Руслана Пономарьова для chess-news.ru Maxime_vachier_ruslan_ponomariov
- Скільки взагалі в лізі Країни Басків сильних команд, які залучають професійних гравців?
- Ну ось ці дві - наша і CESTAO.

- А з яких джерел вони фінансуються?
- Наші - з муніципального, чи що, бюджету. А у них - приватні спонсори. В принципі, вони сильніші.

- Але матч ж виграли ви?
- Ну так, пощастило.

- Чи є зв'язок між чемпіонатом Країни Басків і загальноыспаньским чемпіонатом?
- Так, дві команди виходять ... Але тут своя специфіка, багато надають чемпіонату басків більшого значення.

- А що можна сказати про партію з Пією Крамлінг в останньому турі?
- Ризиковано грав, ускладнював. У якийсь момент вона почала помилятися. Взагалі, дуже здивувався, що Крамлінг не поїхала на жіночий чемпіонат Європи.

- Може, залишилася заради партії з екс-чемпіоном світу?
- Може бути. Smile

- Це була ваша перша партія?
- Ні, звичайно. Нашу першу партію в 1996 році я програв. А потім вигравав три рази, у тому числі - одну в рапіді.

- Виходить, тільки зараз вдалося вийти вперед в класиці?
- Так. А про партію в рапід треба додати, що тоді на турнірі в Вільяробледо була її маленька дочка. Заходила в зал, кликала: "Мама, мама". Піа підходила, заспокоювала дочку, говорила "помалюй" ... Смішно було, звичайно.

- Рапід в Вільяробледо вже не проводиться?
- На жаль. Уже багато років.

- Здається, вдавалося там перемогти?
- Так, один раз. Переможець, крім іншого, отримував в приз вина по власній вазі.

- І скільки дісталося?
- Ну, відповідно, кілограмів шістдесят. Багато чого пороздарював. Через кордон же не повезеш.

- Які плани, чи надовго в Більбао?
- Власне, я тут живу.

- А чи немає планів еміграції з України? Як, наприклад, у чоловіка Юлії Тимошенко.
- У чоловіка Тимошенко - свої причини. У мене таких причин поки що немає. У Києві живу теж, проводжу там частину часу. Був на Різдво, на Хрещення. Буду там в квітні.

- Повертаючись до ліги Країни Басків, чи можна її порівняти з командним чемпіонатом України?
-
Оскільки Україна - окрема країна, то порівнювати, напевно, треба з
клубним чемпіонатом Київської, припустимо, або Одеської області?

- Тобто, з турнірами, яких в природі не існує?
- В усякому разі, не чув. До речі, в лізі басків є група "В", група "С", і так далі. В Україні любителям грати ніде особливо. Але ж можна було б по суботах і неділях - тут ось любителі грають, отримують задоволення. Але, може, одна з проблем для України - наші відстані.

- Чи є плани виступу в командному чемпіонаті Україні?
- Раніше грав за "Київчесс", а зараз у мене немає команди.

- Яка, взагалі, програма щодо участі в змаганнях на найближчий період?
- З 8 квітня - російська ліга, буду грати за "Томськ". Потім у мене заплановані Дортмунд, Олімпіада ...

- А особистий чемпіонат України? Має бути чи захист титулу?
- Терміни, начебто, перенесли. Вони накладалися на Дортмунд і турецьку лігу, що не всім підходило. Читав, що Іванчук відмовився грати, зі своїх причин. Але й у мене домовленості немає остаточної. Цікавить також чемпіонат світу з бліцу. Заплановано, судячи за календарем ФІДЕ, що він відбудеться в Казахстані, в Астані з 26 червня по 1 липня. Я на чемпіонат ще в минулому році відібрався. Але до сих пір нічого не знаю - який призовий фонд, хто грає, яка система ... Читаю новини на Chess-News, раніше стежив за цим на іншому сайті. Так і Chess-News навіть не пише. Напевно, значить, дійсно нічого не відомо.

- На зв'язок від організаторів поки ніхто з цього питання не виходив?
- Поки що ні.

- Ви колись співпрацювали з Юрієм Разуваєвим ...
- Звичайно, вже знаю, що відбулося ... Так, одного разу Разуваєв їздив зі мною тренером на турнір в Лінаресі. Якщо хвилюєшся, то вмів дуже добре заспокоювати. Він любив позиційні шахи, ну і я шахіст позиційний, а треба було усувати якісь інші недоліки. Може, тому наша співпраця не продовжилося. А відносини з Разуваєвим завжди були відмінні. Спілкувалися, коли я брав участь в меморіалі Таля. І в останній раз бачилися ми в Москві, я якраз грав з Карякіним бліц в кабінеті у Марка Глуховського.
Повернутися до початку Перейти донизу
 

Інтерв'ю Руслана Пономарьова для chess-news.ru

Попередня тема Наступна тема Повернутися до початку 

 Схожі теми

-
» Блог Руслана Пономарьова на chessvibes
» chess-news.ru
» Блог Павла Ельянова на chess-news
Сторінка 1 з 1

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Український шаховий форум :: Шахісти :: Видатні українські шахісти :: Інтерв'ю українських шахістів-
Создать форум | ©phpBB | Безкоштовний форум підтримки | Контакти | Поскаржитися | Останні теми