Український шаховий форум
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Форумгра онлайнОстанні зображенняМатч за звання чемпіона світу Ананд-Гельфанд Iccliv10ПорталПошукЗареєструватисьВхід

Медичний блог
Будь-ласка, розмістіть наш баннер у себе на сайті. Дякую )

Матч за звання чемпіона світу Ананд-Гельфанд Empty
ПовідомленняТема: Матч за звання чемпіона світу Ананд-Гельфанд   Матч за звання чемпіона світу Ананд-Гельфанд Icon_minitime26.03.12 7:58

Запущений офіційний сайт мачту за звання чемпіона світу Ананд-Гельфанд
Повернутися до початку Перейти донизу
kpripper

kpripper

ПовідомленняТема: Re: Матч за звання чемпіона світу Ананд-Гельфанд   Матч за звання чемпіона світу Ананд-Гельфанд Icon_minitime11.05.12 20:47

Перша партія матчу Ананд-Гельфанд. Сюрприз від Гельфанда

На прес-конференції після першої партії матчу чемпіон світу Вішванатан Ананд зазначив, що дебютний вибір суперника - захист Грюнфельда, його трохи здивував. Відповідаючи на питання, чи міг він зіграти точніше і поборотися за ініціативу, Ананд зазначив, що після розміну ферзів вже від нього була потрібна досить точна гра. «У противника була перевага двох слонів, і в кінцевій позиції мова про перевагу білих йти не може». У той же час чемпіон підкреслив, що вважав свою позицію досить безпечною, оскільки на дошці залишалося чотири тури.

Борис Гельфанд погодився, що хоча «оптично» позиція у чорних краще, за дошкою йому не вдалося знайти варіант, який давав би перевагу. «Я довго вивчав позицію перед останнім ходом, але не бачив, як можна її підсилити».

Відповідаючи на питання, чи відчував він психологічний тиск під час своєї першої партії матчу на звання чемпіона світу, Борис Гельфанд зауважив, що не відчував проблем у першій партії. Претендент сам почасти здивований цим, оскільки «багато читав про таку можливість».

kpripper

kpripper

Прийшла черга Бориса Гельфанда грати білими в матчі проти Віші Ананда в Москві. Претендент обрав перший хід 1.d4 і Ананд вибрав у відповідь Слов'янський захист. Ананд застосував новинку 14 ... Nf6, незабаром після цього пішаки в центрі були ліквідовані в результаті чого Гельфанд залишився з невеликою перевагою, але без можливості перетворити її у щось більш конретне завдяки точному захисту чемпіона. Гра буде продовжена в понеділок, 14 травня. Обидві перші партії були цікаві, але безкровні, час для реального початку матчу!

Звідки : Lviv

Якщо чесно, то я меншого чекав від цього матчу. І хоча досі лише нічиї, але гра цікава.
kpripper

kpripper

Чемпіон світу Віші Ананд був дуже близький до першої перемоги в матчі проти Бориса Гельфанда у напруженій третій партії.

Гельфанд знову обрав захист Грюнфельда, але на цей раз Ананд був підготовлений і вибрав 3.f3, що призвело до дуже складної відкритої грі в динамічній і незбалансованій позиції.

Гельфанд впевнено і швидко ходив, але його позиція почала погіршуватися, і Ананд зумів утримати свого зайвого пішака. Пішак досяг d7, і Гельфанд змушений був здвоїти тури на другій лінії і форсувати нічию.

Таким чином чемпіон втратив перемогу.

Борис Гельфанд буде завтра грати білими в четвертій партії.

kpripper

kpripper

Борис Гельфанд повторив у четвертій партії свій дебют з другої партії на матчі проти Віші Ананда.

Ананд показав практично непробивний Слов'янський захист і нейтралізував всі спроби Гельфанда довести перевагу. Таким чином, після 1/3 матчу, гравці мають по два очка, і напруга продовжує рости.

Завтра день відпочинку, тому п'ята партія буде зіграна в четвер, Ананд матиме білі фігури.

tolkien
tolkien

Здається я зарано похвалив суперників - останні дві партії не дуже цікаві
kpripper

kpripper

Шоста партія матчу між Борисом Гельфандом і Вішванатаном Анандом завершилася внічию, як і попередні. Ананд повторив варіант Чебаненко і Гельфанд намагався ухилитися на шостому ходу, він зіграв 6.Qc2 замість 6.b3. Ананд пожертвував пішака, що було швидше за все частиною підготовки і через кілька точних ходів перейшов в туровий ендшпіль.

У суботу день відпочинку. Рахунок 3-3, ще шість ігор, запланованих в Третьяковській галереї в Москві.

Тенденція не змінилася, в шостий партії ми не побачили феєрверк, а бій на високому рівні. Подобається нам це чи ні, але Ананд і Гельфанд продовжують бути обережним. Сценарій тай-брейку стає все більш реалістичним з кожним днем ...

На шостий партії був Гаррі Каспаров. Дуже показово, що через сім років після його виходу на пенсію, 13-й чемпіон світу як і раніше привертає більше уваги з боку глядачів і журналістів, ніж Ананд і Гельфанд.

Звідки : Київ

У 7-й партії Ананда не впізнати. Таке враження, що він спеціально здав партію. Правий був Каспаров - Ананду шахи вже, мабуть, набридли. Велика ймовірність, що чемпіоном стане Гельфанд.
kpripper

kpripper

Гельфанд виграв у Ананда з класичним контролем вперше з 1993 року, майже 20 років. Правильно сказав Каспаров, що це не матч за звання насильнішого шахіста світу.

Sukhanitskij

К-ть повідомлень : 257
Дата реєстрації : 23.12.2010
Звідки : г.Лубны Полтавской области

Сегодня Ананд выиграл. Счет в матче сравнялся!
Я не ожидал, что сегодня Ананд так быстро выиграет у Гельфанда. Партия продолжалась всего 17 ходов!..
Интрига в матче нарастает!
kpripper

kpripper

Всього 17 ходів знадобилося Віші Ананду, щоб зрівняти рахунок в матчі за першість світу з шахів. Чемпіон світу зіграв 3.f3, як в третій партії, після чого суперник перейшов в структуру Беноні з 3 ... c5 замість Грюнфельда. Гра дуже швидко стала досить різкою, але ізраїльський гросмейстер обрав неправильний шлях і зовсім випустив з уваги, що його ферзь потрапить в пастку.

Уже в дебюті Борис Гельфанд прорахувався. На мить в Третьяковській галереї був повний шок, журналісти в прес-центрі не могли повірити своїм очам.

На прес-конференції Гельфанд визнав, що він не бачив ходу Ананда 17.Qf2.

Угорський гросмейстер Петер Леко сказав про партію:

"У першу чергу, я думаю, що це був нещасний випадок. Комп'ютер бачить тактику здалеку і всі думають, що це просто, але це не так. Проблема чорних була в тому, що після ходу білих g4 вони мали багато варіантів продовження. Наприклад, вони могли взяти на b1 слоном і бути в повному порядку. Тим не менш, на той момент, Гельфанд, напевно, був сильно мотивований, і шукав щось більше. "
kpripper

kpripper

Нуднішого матчу за першість світу я ще не бачив No
kpripper

kpripper

Остання партія матчу за першість світу з шахів між Віші Анандом і Борисом Гельфандом закінчилася внічию, тому доля звання буде вирішуватися на тай-брейку в середу.

Дебют був той же, що і в десятій партії, але потім Ананд зіграв 6.b3, це стало сюрпризом для Гельфанда, в цьому варіанті він перевершив Гельфанда в домашній підготовці, це було видно по швидкій агресивній жертві пішака 8.h4, яка була направлена на обмеження білопольного слона чорних. Гельфанд після довгих роздумів повернув пішака 10 ... c4, а потім в свою чергу пожертвував пішака! У претендента була певна компенсація, але у Ананда було більше шансів для перемоги. У Гельфанда залишалося 16 хвилин на 19 ходів. Але, на жаль, Ананд запропонував нічию після свого 22-го ходу, на велике незадоволення багатьох глядачів, у тому числі Володимира Крамника. Гельфанд відразу прийняв нічию.
tolkien
tolkien

Як на мене, то не дуже правильно, що чемпіон світу буде визначатися в швидкі шахи. Якщо вже нічого мудрішого не могли придумати, то нехай би була схема, що при нічиїй чемпіоном залишається чемпіон.
kpripper

kpripper

Матч за звання чемпіона світу Ананд-Гельфанд WCC Anand v Gelfand tie-break press conference Vishy Anand

Матч за звання чемпіона світу Ананд-Гельфанд WCC Anand v Gelfand tie-breal press conference Boris Gelfand

Дуже складна тактична партія. Гельфанд помилився 19.a4? , що допустило 19 ... Qf3 і здавалося, що у Ананда були шанси на перемогу, але він, здається, здивувався ходу 22.Ra3 після чого перевага повернулася до Гельфанду. Незважаючи на це, Ананд зумів утримати нічию.

У другій партії тай-брейка Ананд виграв і захопив ініціативу, дебют повторив десяту партію, але Ананд перший ухилився 7.d4 і Гельфанд був спійманий за рахунок домашньої підготовки чемпіона, він сильно відстав за часом, коли намагався вирішити свої проблеми. Ананд знайшов сильний хід 17.Rg5 і отримав відмінну позицію. Гельфанд боровся, але дефіцит часу не дав йому знаходити кращі ходи.

Цікава нічия. Ананд ухилився від уторованого шляху 4 ... Bf5, Гельфанду вдалося захопити багато простору ходами 14.f4 і 13.c5. Сили Ананда були погано скоординовані і він пожертвував пішака заради збільшення активності фігур. Гельфанд знову потрапив в цейтнот, втратив перемогу ходом 26. Nxe4 і Ананд знову домігся нічиєї.

Ананд рано розміняв ферзів, щоб спростити положення, незважаючи на невеликий плюс у свого суперника. Гельфанда не потрібно було просити атакувати, він зробив все, що міг, але Ананд був точний і партія закінчилася внічию.

Віші Ананд захистив свій титул чемпіона світу в напруженому і захоплюючому тай-брейку проти Бориса Гельфанда. Чемпіон упустив можливість виграшу в першій партії, але зміг виграти другу, де Гельфанд був у страшному цейтноті.

[url=http://files.chesscomfiles.com/images_users/tiny_mce/SonofPearl/WCC Anand v Gelfand tie-breal press conference Boris Gelfand.jpg]Матч за звання чемпіона світу Ананд-Гельфанд WCC Anand v Gelfand tie-breal press conference Boris Gelfand[/url]